1946. január 19-én Budaörsön kezdődött meg a magyarországi németek kitelepítése. A 480 németek lakta település közül 310-et jelöltek ki kitelepítésre. Fejenként 50 kg csomaggal összesen 250 000 magyarországi németet telepítettek ki Nyugat- illetve Kelet-Németországba. A háború borzalmai véget értek ugyan, de az otthon elvesztése új megpróbáltatásokat hozott.
A 80 évvel ezelőtti események részletei megható szöveges dokumentumokban maradtak fenn. A személyes történetek, visszaemlékezések felidézésével mi is küzdünk az előadás címében megfogalmazott feledés ellen.
Felolvasott: Lotz Katalin
Hangszeren kísért: Wessely Ágnes
A szöveget összeállította: Franz Huber
Rendezte: Verena Koch
Köszönjük az Ózdi Német Nemzetiségi Önkormányzatnak és Göncfalvi Éva elnökasszonynak a lehetőséget valamint Dulikné Szakál Mandy tanárnőnek a szervezést!





