Egri Főegyházmegye kitüntetésében részesült iskolánk két tanulója

Az Egri Főegyházmegye kitüntetésében részesült Császár Adrián 12/E és Molnár László 13/A osztályos tanulónk.

Június 11-én az Egri Bazilikában rendezték meg a tanév ünnepélyes záróeseményét. A főegyházmegyei tanévzáró Te Deum Dr. Ternyák Csaba érsek által bemutatott szentmisével vette kezdetét. Ezt követően került sor az érseki kitüntetések átadására, amelyekben azok a diákok és közösségek részesülhettek, akik példamutató katolikus értékrendjükkel és elkötelezettségükkel kiemelkedtek társaik közül.

Nagy öröm és büszkeség számunkra, hogy intézményünk két tanulója, Molnár László és Császár Adrián is érseki kitüntetésben részesült.

Mindketten példamutató módon kapcsolódnak be egyházközségük életébe: rendszeresen vállalnak szolgálatot a templomban, valamint a szentmiséken felolvasóként is közreműködnek, tanulmányi eredményeik is kiemelkedőek.

Elkötelezett hitéletük, segítőkészségük és közösségükért végzett szolgálatuk méltóvá tette őket erre az elismerésre.

Külön öröm számunkra, hogy a tegnapi szentmisén Molnár László olvashatta fel a szentleckét.

Kiemelkedő eredmények az ágazati alapvizsgákon

Büszkén osztjuk meg, hogy iskolánkban sikeresen lezárultak a 10. évfolyamos ágazati alapvizsgák!

10/A osztály Közlekedés és szállítmányozás ágazatban kiemelkedő, 4,9-es átlaggal teljesített.

10/B osztály Pénzügyi–számviteli ügyintéző szakirányon, a Gazdálkodás és menedzsment ágazati alapvizsgán 4,5-ös átlagot ért el.

10/C osztály Vállalkozási ügyviteli ügyintéző szakirányon, a Gazdálkodás és menedzsment ágazati alapvizsgán szintén nagyon szép, 4,5-ös átlaggal zárta a vizsgát.

Szívből gratulálunk valamennyi tanulónknak és felkészítő tanáraiknak a kiváló eredményekhez!

Ezzel a szakmai és ágazati vizsgák időszaka lezárult iskolánkban. Büszkék vagyunk diákjainkra, hiszen nagyszerű eredmények születtek.

A jövő héten érettségiző tanulóinknak sok sikert, kitartást és eredményes vizsgákat kívánunk!

BEIRATKOZÁS ÉS BAGOLYTÁBOR 2026

Kedves Felvételiző Diákok!

Szívből gratulálunk a sikeres felvételitekhez! Nagy szeretettel és örömmel köszöntjük leendő kilencedikes tanulóinkat a soraikban! Már nagyon várjuk, hogy találkozzunk!

Íme a legfontosabb tudnivalók a következő lépésekről:
Beiratkozás a 9. osztályba
Időpont:
2026. június 25. (csütörtök), 8:00 – 10:00 óra között

Fontos: Kérjük, hogy az elektronikus levélben (e-mailben) kapott dokumentumot mindenképpen nyomtassátok ki, töltsétek ki, és hozzátok magatokkal a beiratkozásra!

Bagolytábor Jelentkezés

Ne maradj le az első közös buliról és az alapozó táborról! A jelentkezést az alábbi linken vagy a képen látható QR-kód beolvasásával tudjátok megtenni:

Jelentkezési link: https://forms.gle/7nnepbRyu4sNFGUr5

Ágazati alapvizsga I.

A 10/C osztály tanulói sikeres Informatika és távközlés  ágazati alapvizsgát tettek, kiemelkedő (4,9) eredménnyel.

Ez az első komoly megmérettetés számukra, hiszen ez az eredmény 13. évfolyamon a szakmai vizsgájuk 10%-át jelenti majd.

Büszkén gratulálunk Nekik és felkészítő tanáraiknak!

MISSION:POSSIBLE : INGYENES NYÁRI KALANDTÁBOR 6. – 7. OSZTÁLYOS DIÁKOKNAK!

Négy nap, ami garantáltan felejthetetlen élmény lesz! Mutatjuk, mi vár rátok június végén:

A PROGRAM minden nap 9 órától 13 óráig tart, a tábor étkezést NEM biztosít, helyszín a SZIKSZI épülete, 3600 Ózd, 48-as út 6. Létszámkorlát 20 fő!:

Június 22. (Hétfő) – Ismerkedés & Csapatépítés. Logisztikai és társasjátékok, ahol összekovácsolódik a csapat!

Június 23. (Kedd) – Irány a természet! Biológiai ismeretek, izgalmas szabadtéri kísérletek, csapatjátékok a friss levegőn.

Június 24. (Szerda) – Pihenőnap (Nincs tábor)

Június 25. (Csütörtök) – Irány a labor! (Színek, szagok, zajok) Fizikai és kémiai kísérletek, bemutatók és interaktív „Próbáld ki!” programok CsudaJutkával!

Június 26. (Péntek) – Akadályverseny & Szabadulószobák. Kalandok, szakmás kihívások és 4 különböző tematikus szabadulószoba: Matek, Gazdász, Logisztikai és Nyelvi rejtélyek!

Jelentkezni itt:

https://forms.gle/5rM92nQ8ey9szyWL6

Örömmel osztjuk meg a hírt: Megújult az Emerald Hill iskolai zenekar felszerelése!

Nagy örömmel számolunk be arról, hogy iskolánk sikeresen pályázott a Hangszervásárlási program keretében! A támogatásnak köszönhetően jelentősen fejleszthettük zenei eszközparkunkat.
A pályázati forrásból egy komplett dobfelszereléssel, gitárral, tokokkal és erősítővel gazdagodtunk.

Pályázati azonosító: VKT-SZRV-26-0055
A projekt címe: Dobban a hit

Köszönjük a támogatást! Hálásak vagyunk a lehetőségért, és alig várjuk, hogy az új hangszerekkel még színvonalasabb és élvezetesebb zenei élményeket nyújthassunk iskolai ünnepségeinken és egyéb fellépéseinken!

Nemzeti Összetartozás Napja

Június 4-én együtt emlékeztünk a Nemzeti Összetartozás Napján arra, hogy a magyarságot nem a határok, hanem a közös múlt, a közös kultúra és az összetartozás ereje köti össze.

Az ünnepi műsorban a 9.E és a 9.NY osztály tanulói vettek részt, akik megható előadásukkal méltó módon idézték fel a történelmi emlékezet és a nemzeti egység üzenetét. Szereplésük emlékeztetett bennünket arra, hogy a nemzethez tartozás érzése generációkon átívelő érték, amely összeköt bennünket bárhol is éljünk a világban.

Köszönjük a diákok, Arany László tanár úr elkötelezett munkáját és mindazok közreműködését, akik hozzájárultak a megemlékezés méltóságához.

„Mert egy vérből valók vagyunk.”

Ifjúsági zarándoklat Egerfarmoson

Tanulóink ifjúsági zarándoklaton vettek részt pénteken Egerfarmoson, Tóth Judit hitoktató és Szőke Gábor atya kíséretében.

A zarándoklat célja az volt, hogy közösen imádkozzanak Csepellényi György boldoggá avatásáért. A lelki program során a résztvevők elmélyülhettek hitükben, közösségi élményekkel gazdagodhattak, és megismerhették Csepellényi György életének példáját.

Hálásan köszönjük a szervezők és kísérők szolgálatát, valamint tanulóink nyitottságát és aktív részvételét.

Országos Pétanque Diákolimpia – Veszprém

Május 28-án rendezték meg Veszprémben az országos Pétanque Diákolimpiát. Iskolánkat 14 lelkes tanuló képviselte, akik a nehezített időjárási körülmények ellenére is kitartóan és sportszerűen küzdöttek.

Nagy örömünkre diákjaink ismét kiváló eredményeket értek el!

Triplett kategóriában
Juhász Hanna, Ujfalusi Dóra és Nagy Máté (9.E) csapata ezüstérmet szerzett!

Duplett kategóriában
Kovács Botond és Ujpál Roland (12.E) bronzéremmel tértek haza!

Szívből gratulálunk valamennyi versenyzőnknek a kitartó munkához, a szép eredményekhez és iskolánk méltó képviseletéhez!

Köszönjük a felkészítést Bárdosné Raminczki Csilla és Tatár Tímea tanárnőknek, akik elkötelezett munkájukkal hozzájárultak diákjaink sikeres szerepléséhez!

Francia események májusban

Ez a hónap is tartogatott még frankofón programokat.

Május 18-án a hangonyi általános iskolások érkeztek intézményünkbe Raminczki Anita tanítójuk/edzőjük vezetésével, hogy kipróbálják a benti pétanque játékot, és egy rögtönzött edzésen is részt vehettek.

Május 21-én Steve Techer, Ózdon élő, de Strasbourgból származó  francia anyanyelvű magántanár és tanítványa, Gonda Flóra tett látogatást nálunk.

Flóra 21 éves, külföldön – Bordeaux-ban és Svédországban – tanuló diáklány, aki tapasztalataival, élményeivel és praktikus tanácsaival inspirálta diákjainkat.

Előadásuk során bemutatták, miért érdemes az angol mellett a francia nyelvet is intenzívebben tanulni.  A nemzetközi lehetőségek, a külföldi tanulmányok és a nyelvtudás előnyei mind szóba kerültek.